Blogg

Vi trener på det meste

2014-05-27 20:54 | 7 kommentarer

Hello! 

Raindrops Keep Fallin`on My Head:

regn

Og når det regner, så bruker man noe som heter paraply. Og for dem som ikke har fått med seg hva det er godt for: Dèt er fordi man ikke skal bli vååååt   Det er nemlig litt kaldt og ekkelt å bli våt. Vi hilste på noen stooooore dråper regn og noe som var enda verre: torden. Ikke at vi ble noe redde, men det kunne vi fort blitt hvis ikke mamman vår og farmor Ofelia var sammen med oss. De sa nemlig: ikke noe å være redd for... Slapp av:

Nok en varm dag

Og som de lydige små vi er så slappet vi av..... 

Vi er mye ute om dagen. Vi hilser stadig på nye ting . Se her hva matfar kom med om dagen :

Matfars drill

Det var en skrue løs, - ikke hos ham altså

Han skulle skru i en skrue ute hos oss, der var en skrue løs som vi ville smake på, men slike er ikke bra for våre tenner eller mager   Så derfor kom han med denne drillen sin. Kjekt å ha sett/hørt en slik drill ( Vi skal jo bli noen staute Menn) He he.

Bare se her hvor sterk en av oss er allerede: 

skal smakes på

Vi måler for tiden kreftene våre på ting som er lov å smakebite på og ting som ikke er lovsmake bite på... Hvordan man skal lære seg hva som er hva ??? Må gudene vite! Det går nok inn til slutt.  Vi har ihvertfall lært oss å leke skikkelig med farmoren vår:

Lykken er farmor

Og når ikke hun eller noen av de andre hundene ikke vil leke, ja da leker vi med oss selv og lekene våre:

leke med to leker

Tunnelen er gøy:

Tunell og tuste

Vi trodde at det bare var hunder her i huset vi:

Katten

 Må si vi ble litt forskrekket når denne sorte, lodne damen dukket opp hos oss her om dagen   Matmor sa at den ikke var farlig!!!! Hvordan kan hun vite det da??? Denne katten som hun kalte den hoppet jo som en sprettball rundt omkring. Da er det best å ligge musestille

Vi tenker at vi nå er blitt litt "store". Og "store valper" bor ikke i valpekasse lenger. Fordi den klatret vi etterhvert elegant ut av:

Ut av valpekassen

 Så da var det på tide med større plass . Nå boltrer vi oss på valperommet + kjøkkenet på dagtid, når vi ikke er ute . For vi er mest ute på for tiden: Her kommer vi alle fem ute på plenen . Gress er godt å både smake på og gå på:

Storm Ricki 2

 Pax  Kimmi

                                        Oliver

 

 Det var litt om oss fem som idag er fem uker . Tenke seg til dèt dere som venter på oss, at vi allerede er blitt såå gamle! Tre uker går fort, men enn så lenge koser vi oss aller mest med vår snille gode mamma: 

Mors hale er best

 Da får dere ha det bra til vi snakkes.

Hilsen fem gladgutter

 


VI har fått navn:

2014-05-18 19:53 | 3 kommentarer

 

Hurraaa, vi har fått navn

Og her er vi da med våre fulle navn:

                                                      Fjelldronningen`s Pax:Pax


                                             Fjelldronningen`s Piero (Ricki til daglig):

Ricki1


                                               Fjelldronningen`s Peik (Kimmi til daglig):Kimmi


                                           Fjelldronningen`s Prins (Oliver til daglig):

Oliver 


 

                                     Fjelldronningen`s Pasco (Storm til daglig) 

Storm

 


Da håper matmor at alle som skal ha oss, er lykkelige for hennes valg  Det er ingen lett oppgave og finne ut av, hvor hver av oss små skal flytte etterhvert... Matmor og matfar danner seg et bilde av hvem av oss som passer inn i hver enkelt familie vi skal til. Og nå er bildet dannet og valget er tatt

Vi er og blir noen søte små skapninger, som etterhvert skal bli store. Og her på kennelen dannes et ørlite grunnlag for hvordan vi blir. Man kan jo si det slik: Når dere henter oss om noen uker er vi en diamant som trengs å slipes slik at denne diamanten etterhvert  vil skinne som den vakreste av dem alle.

Ha en fin ny uke, CARPE DIEM.


Gratulerer med dagen

2014-05-17 22:31 | 4 kommentarer

Hei på dere!

Se hva matmor og de voksne hundene har gjort på morgenen idag da... Jøss hvor fin matmor var.  Hun burde jo gå i de klærne hver bidige dag....:

 17 mai 2

 

Må si hun matmor finner på mye rart. I dag er det 17 mai,og da måtte hun bare lage sitt eget 17 mai tog med hundene. Vi vet ikke helt hva et slikt tog er,  men en ting vet vi:  at det bråker ikke slik som de togene som går forbi her flere ganger om dagen, nede på jernbanen. For slike tog har vi hørt på ordentlig nå. For vi har vært ute for første gang:

Ute

Og det var en helt ny opplevelse for oss. Litt skummelt gøy liksom. Da er det trygt å være flere om å finne ut av det å være ute:

Her er det mat å få 

Det tok ikke så lang tid før vi utforsket terassen sånn litt på egenhånd:

Ut i verden 

Må bare le  litt:

Gøy ute

Her var det fint å "sole seg"

To ute

Ingen små får være ute uten at en "voksen" er til stede. Det kan veldig fort komme en hønsehauk eller to. Og de er ikke til å spøke med. Så her passer Mamman vår godt på:

Jakcie passer på

 Vi vokser med lynets hastighet. Hva nå det er???  Det betyr i hvertfall at vi er veeeeldig sultne for tiden. Og da var det på tide å få noe annet en bare mors gode melk:

 Mat er godt

At denne nye maten var god var vi alle enige om , men når det er sagt så er fremdeles mamman vår sin melk den aller aller beste. Det vi trener på nå er å få melk mens mamman vår står:

MOrs mat

Dere skjønner vi har nå fått tenner, og de er sylskarpe  Og da er det aller best for mamman vår å gi oss melk når hun står. Det er nemlig ikke lov å bite i puppen hennes  Det har vi skjønt ikke lønner seg, for da knurrer mamman vår. Hun er ikke sint, Hun sier bare "ikke bit". Og vi er jo så intelligente at det skjønner vi!

Når vi tenker oss om skjønner vi ganske mye etterhvert. Blant annet at det er kjempestas med "menneske-besøk". Hver gang vi hører og ser folk setter vi på sjarmør-knappen vår, og da skjer dette:

Matfar

 Koselig med masse kos. Og her i huset får vi masse av det. Her er to som snart ikke får gjort annet enn å snakke med oss, også er det maaaange som stikker innom for å beundre oss

Som dere skjønner går utviklingen vår i racerfart, Fort som bare det. Vi bruker nå alle våre sanser for å lære mest mulig på kortest mulig tid   Slik at vi skal bli noen gode små lapphunder den dagen vi reiser herfra til de nye heimene våre.... Men, dèt er leeeenge til det......

Forglem meg ei

Da ønsker vi dere alle en fin nasjonaldag med første vers av "Ja vi elsker.."  :

Ja, vi elsker dette landet
som det stiger frem
furet, værbitt over vannet, 
med de tusen hjem. 
Elsker, elsker det og tenker 
på vår far og mor,
og den saganatt som senker 
drømmer på vår jord. 

 

 


Valper live.

2014-05-11 19:56 | 4 kommentarer

Her er vi rett og slett live

NB NB: Klikk eller dobbeltklikk på selve bildet. Da ser dere oss på film!

Grip gledene, så de kan gripe deg.
Hvert sekund har sin skjønnhet.
Med disse ord og valpene live ønsker jeg dere en fin uke:-)

 


Hjelp en ny "valp"!

2014-05-09 18:38 | 2 kommentarer

Hjelp!

Vi har fått en ny valp i flokken vår  Bare se:

 

En ny valp

 

Og som dere ser så er den veeeeldig brun, så denne karen blir nok lik sin farmor Ofelia  Vi i valpekassen trodde vi så syner når denne skapningen kom til oss med vår mamma Jackie.

Det var bare en av oss som sånn umidelbart syntes det var greit:

Hvem er du

Men siden det var mamman vår som kom med den så varte det ikke så lenge før vi sa okei,okei:

Du får bli med

 

Jeg syntes han er litt "tøff" så her må jeg roe denne karen litt:

Jeg roer litt jeg

Du får alltids sove med oss:

Ikke alle er med

Tross alt så er han der ikke av de største konkurrentene våre. Han kan i hvertfall ikke drikke melk fra mamman vår

Og noen ganger lurer vi på hva som skjer? Se på dette bildet : 

Hvem er han

Ser dere også en valp inne i "veggen"? - Matmor kaller det et speilbildet. Tja hva er nå det?  Mange nye ting å lære i denne lille/store verden

Vi har også hilst på en støvsuger i dag. Den var ikke noe å bry seg om. Bråkte fælt, men ikke mer enn at de fleste av oss bare sov videre... Bare en av oss ville hilse på "Herr Støvsuger"; vi andre bare fortsatte å sove trass i alt bråket:

Støvsugeren

 

Og som om ikke det var mye på en dag ? Vi har også hilst på en koselig mann,  som skal ha en av oss:

Besøk.

Heldige han   Det er en helt tilfeldig valp han har på fanget. Matmor har ikke fordelt noen av oss ennå. Det skjer når vi er cirka fire uker.

Vi opplever & lærer noe nytt hver dag nå: Igår klipte vi klør. Det kiler, men som matmor sier: det gjør ikke vondt. Og dette skal trenes mye på. Hun påstår at dette må vi leve med hele livet. Hjelp! Det er visst noe som heter "øving gjør mester"   

Og dette med mamma Jackies "nye" valp: Dèt var jo bare en lekehund. Vi fikk oss en god "latter "når vi skjønte det:

Ha ha

Det var det vi hadde å berette for denne gang. Da ønsker vi dere en fin helg

Godt og sove

 

GOD HELG TIL ALLE "DER UTE" I DEN STORE VERDEN....!


Vi har åpnet øynene!

2014-05-06 22:06 | 2 kommentarer

Hei !

Dette er litt i meste laget  Tenke seg til at nå ser vi helt klart og tydelig. Matmor har testet oss på det. Når hun kommer i valpekassen nå, og legger seg ned, begynner vi å kravle på henne, og det som er veeeeeldig gøy er å prøvesmake på hennes hår og hender  Tenker det blir slutt på den slags når vi får sylskarpe valpetenner

I dag har vi vært på fotosession. 

Se hvor fine vi er:

 

Han C

                                                          

Han D2

                                                           

Han B

                                                               

Han A

                                                         

Han E

Da "ses" vi om noen dager igjen.

Med påholdne poter fra fem "prinser"


Kom mai du skjønne milde.

2014-05-02 14:05 | 4 kommentarer

Kom mai du skjønne milde

Flagget

Hei igjen!

Her skjer det masse for tiden  Bare se hvor store vi er blitt:

alle fem

 Og jo mer vi vokser, jo mer utvikler vi oss til snart å bli "store"fine valper( Nå er vi bare søte) He,he. For nå ser vi snart helt ordentlig med øynene våre. Og vi går noen små stødige skritt i valpekassen. Vi har begynt å bjeffe litt. Matmor tror vi så smått begynner med litt leking til uken.  Og hvis været er godt og varmt så kanskje vi kan være ute en ørliten stund. Hva nå "ute" er for noe. Vi har det veldig bra der vi er vi.:

 

Sove er godt Livet er godt

Når det er sagt, så skjønner vi at det er mer en bare mamman vår, matmor og matfar her i denne verden. Tenk her om dagen fikk vi hilse på mormoren og farmoren vår. Det var litt av en opplevelse. Vi trodde vi hadde fått tre mødre vi: 

To bestemødre

Så feil kan man ta.  Men det var ikke så rart. For de la seg ned, og begge luktet god melk. Dere skjønner: de får melk i puppene sine når det er sånne små i huset som oss. Ikke det at de ga oss noe alså! For det ville ikke mamman vår ha noe av. Farmor Ofelia var den som var mest ivrig på å stelle med oss. Hun er bare sååååå glad i slike som oss:

hei farmor

 Og når vi først er inne på dette med den gode maten vår: kan vi jo vise frem et av valpeteppene som vi får med oss når vi reiser:

Valpeteppe

Ikke sant det er fint?? Disse teppene er hjemmestrikket og tovet . Denne gangen er det mamman til matmor som strikker disse. Kjekt å ha en mamma som kan hjelpe til.

Ma

Se hun koser seg med det arbeidet. Hele vitsen med teppene er at de skal lukte morsmelk og søsken-lukt. Sånn at det ikke skal bli så trist å skilles fra mamman vår og søskna våre den dagen vi reiser. Så langt har alle valper fra denne kennelen fått med seg slike tepper i mange forskjellige farger. Matmor er så glad i farger. Hun sier at man blir godt humør av det

Noe annet vår mamma Jackie ble glad for her om dagen var at hun fikk besøk, og gjett av hvem?  jo hennes samboere i Skien:

besøk

Se hvor fornøyde de er alle sammen. Dette var stas for vår mamma;ja. Det er vel helt unødvendig å si at de syntes vi var søte, nydelige, gode osv, osv..........

Dette var en liten status om oss, siden vi nå snart kan se dere alle sammen, vil matmor ta en foto serie av oss om 3-4 dager. Slik at dere kan få et inntrykk av hvordan vi er når vi er våkne; ikke bare sovende....

God og mett

Vi begynte med "Kom mai du skjønne milde". La oss fortsette der, med første vers av denne vakre sangen:

Kom, mai, du skjønne, milde,                                                                        
gjør skogen atter grønn,
og la ved bekk og kilde
fiolen blomstre skjønn!
Hvor ville jeg dog gjerne
at jeg igjen deg så!
Akk, kjære mai, hvor gjerne
gad jeg i marken gå!

Fioler

La fioler og andre vakre blomster lyse opp dagen for dere alle. Ha en god helg og fin ny uke!

Med påholden pote fra Jackie og hennes fem små "prinser"